Pertek Süt Ürünleri işletmesi sağlıklı ürünler sunuyor.

Example HTML page

Pertek yolunda anlamlı tesadüf

Bu yılki Tunceli ziyaretimiz Muharrem Orucuna denk geldi. İlk kez 1987 yılından sonra tekrar tamir ettiğimiz dedemiz Yusuf Vural tarafında yapılan evimizde konakladık.

Pertek Süt Ürünleri
Pertek Süt Ürünleri

Dönüş yolumu Pertek ilçesine uğrayarak devam ettim. Amacım Pertek’te süt ürünleri almaktır. İlçede gezerken Pertek Süt ürünleri afişi olan dükkanına yaklaştığımda bakakaldım. Zira afişte Pertek Süt Ürünleri yazan yer bir kırtasiyeciydi. Dükkanın önünde oturan Erdem Doğan bey olduğunu öğrendiğim işletme sahibi ile tanıştım.

Pertek’in köklü kırtasiye dükkanı aynı zamanda Pertek Süt Ürünleri satmaktaydı. Kısa bir sohbetten sonra süt ürünlerini Erdem beyin abisi Enver Doğan tarafından kurulan örnek bir süt işleme tesisinde üretildiğini ve kalitesi ile tercih edildiğini öğrendim. Sohbetimiz koyulaştıkça üretimin ve işletmeciliğin zayıf olduğu Tunceli ilinde bu tesisin dokuz yıla yakın bir süredir imkansızı başardığını öğrenmiş oldum.

Erdem Doğan beni Pertek Süt Ürünleri fabrikasına yönlendirdi. Fabrika Pertek Hozat yol ayrımı üzerinde bulunaktaydı.

Tesislerde Öğretmenlikten Avukatlığa, Yapı Kooperatifciliğinden Süt İşletmeciliğine başarılı çalışmalar yapan Sayın Enver Doğan beyin ilgisi ile karşılaştım. 2011 yılında kendi çabaları ve destekler ile kurduğu işletmesini süt üretiminin ve işletmeciliğini zayıf olduğu Tunceli’de zorluklara rağmen başarı ile günümüze kadar getirdiğini ve verimliliği artırmak için yatırımlara ve yönetim kadrosunu yenilemeye ve büyütmeye devam ettiğini kendisinden duymak mutlu etti beni. Pertek Süt ürünleri işletmesinin büyümesi ve gelişmesi için fikir alışverişinde bulunduk.

Pertek Süt Ürünleri

ÇAĞDAŞ PERTEK TARIM VE HAYVANCILIK, TURİZM, İNŞAAT, GIDA, ÜRETİM, PAZARLAMA, SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Vizyon ve Misyonu : Bölgede üreticileri desteklemek ve ürünlerini tüketiciler ile buluşturmak, istihdam sağlamak ve ekonomik gelişime katkı sunmak üzere kaliteli ve doğal süt ürünlerini üretmek ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sunmak

Kırsal kalkınmada yöremiz için bir lokomotif görevi üstlenen işletmemiz, bir yandan bölgede istihdam sağlarken bir yandan da civar köylerdeki üreticileri destekleyerek , süt hayvancılığının Dünya standartlarına yükseltilmesini amaçlamaktadır.

2011 sonlarına doğru kurulan süt ürünleri fabrikamız, Pertek İlçesi Çakırbahçe Köyü yol ayrımında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ürünler : Tandır Peyniri, Salamura Peyniri, Klasik Beyaz Peynir, Köy Peyniri, Taze Tulum Peyniri, Şavak Tulum Peyniri, Tereyağı, Lor Peyniri, Kaşar Peyniri, Yoğurt, Ayran

Tunceli iline bu değerli işletmeyi kazandıran Sayın Enver Doğan ve ekibine teşekkür ediyor ve tüm dostları Pertek Süt Ürünleri’ni almaya ve sağlıklı beslenmeye davet ediyoruz.

17.09.2019

https://fuarteknoloji.com

Nihat Vural

Example HTML page
9 More posts in Projeler category
Recommended for you
Singeç Çermik kaplıcası Pertek Tunceli

Kaplıca günümüzde Tunceli ili Pertek ilçesi Hozat yolu on ikinci kilometre üzerinde bulunan singeç köprüsü...