Kollektif çalışmanın meyvesi Munzur Su

Example HTML page

Munzur A.Ş; Munzur Su 242 Tunceli kişi tarafından dayanışma esas alınarak çok ortaklı olarak kuruluştur. Günümüze kadar ortaklar Munzur A.Ş. yaşatılması için özverili desteklerini sürdürmeye devam etmektedirler.

2005 yılında su ambalaj ve paketleme ile üretime başlayan şirket bölgede istihdama ve ekonomik gelişmeye önemli bir  katkı sunduğu gibi sağlıklı ve doğal su ile yaşama değer katmaktadır. Tunceli ilinde ihracat yapan tek firma olması, Munzur Su gibi inanç ve kültürün yayılmasında ve hatırlanmasında önemli bir katkı sunmuştur.

Munzur Su, sağlık ve gıda güvenliği kalitesi ile el değmemiş bir coğrafyada Munzur Baba gibi saf, temiz ve ermiş bir kişinin kerameti ile Yüce Tanrı tarafından sunulmuş bir nimettir.

Türkiye’deki 294 kaynak su arasından insan sağlığı açısından yapılan değerlendirmede en yararlı su olarak Munzur Suyun seçilmesi bunun kanıtıdır. Suyun Ph değeri de 8.45’lik oranla Türkiye’nin en iyileri arsında bulunuyor. Uzmanlar yüksek Ph’lı suları özellikle mide rahatsızlığı olanlara ve diyet yapanlara tavsiye ediyor.


Bölgenin fiziki yapısı nedeni ile nakliye ve ulaşım firmanın önündeki en önemli zorluk olarak duruyor. Kurumsallaşma çalışmalarında ilerleme kaydeden firma nakliye maliyetlerinin yüksekliği nedeni ile ürün fiyatlarında diğer firmalara göre yüksek seviyede ürün tüketicilere sunmaktadır.

Nakliye, bayi kanallarındaki eksiklikler gibi sebepler suyun kalitesi için alınan övgülere karşı şikayetler de oluşmaktadır. Munzur su “Efsane Su” sloganı ile sunduğu ürünlerinin dağıtımı ve oluşan taleplerin çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir.

Munzur su; bölgede çevre ve insan sağlığı, ekonomik kalkınma, spor, eğitimin desteklenmesi gibi birçok sosyal projede desteklerini sunmaya devam etmektedir.

Munzur A,Ş Merkez: 


Munzur A.Ş Fabrika:


  • Ziyaret Köyü – Gözeler Mevkii
  • OVACIK – TUNCELİ
  • Tel : + 90 428 514 42 42
    Fax : +90 428 514 41 94

Munzur Su, bölgede ekonomik zorlukların aşılabileceği ve üretimim başarılı ile olabileceği fikrini aşılaması ve örnek olması önemli bir kazanımdır. Emeği geçen tüm ortaklara özverilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

www.torut.com

Nihat Vural

21.11.2019

Example HTML page
9 More posts in Projeler category
Recommended for you
Singeç Çermik kaplıcası Pertek Tunceli

Kaplıca günümüzde Tunceli ili Pertek ilçesi Hozat yolu on ikinci kilometre üzerinde bulunan singeç köprüsü...