Babamın Yeri lokanta & Kafe-Elgazi

Example HTML page

Elgazi Babamın Yeri lokanta – Kafe

Bu yazımızda sizlere Ovacık ilçesi sınırları içinde Hozat-Ovacık yolu tahmini 10 Kilometrede buluna Elgazi Babamın Yeri lokanta – Kafeden bahsedeceğim.

Lokanta-dinlenme tesisinin sahibi Nevin abla, eşi ve Dünya abla ile birlikte işletmekte. Babamın yeri Hozat-Ovacık yolu üzerinde yem yeşil ormanlık alanın içinde. Mola vermek için harika bir mekan. Ayrıca başta Kelepaça, Gözleme, çay ve içecek olmak üzere karnınızı doyurup dinlenebileceğiniz bir tesis.

Elgazi türkülere konu olmuş şirin bir köyümüz. 1994 yıında terör olayları ve köy boşatma politikası nedeni ile boşaltılan köylerden biri. Bu köyde yaşayan Rıza-ı Mıska’nın ( Mustafa’nın oğlu Rıza) bir bakalı ve kahvesi bulunmaktaydı. Köyün boşaltılmasından sonra bu kafe ve bakkal zamanla yıkılmış. Köyde iki veya üç ev kalmış. Köylüler bu evleri korumayı başarır. Güneş panelleri ile elektrik hizmeti karşılanmış. Üç yıl önce köye elektrikte gelmiş.

Nevin abla ailesinin desteği ile babasının eserini yeniden canlandırmak için “Babamın Yeri” dinlenme tesisini açmış. Üçüncü yılını geçen işletmede samimi ve kaliteli bir hizmet ile işletmesini başarılı bir şekilde kalıcı hale getirmiş.

Bizde Hozat Torut köyünden Ovacık Munzur baba ziyaretine giderken bu şirin tesise uğradık. Nevin ablanın kendi eli ile yaptığı kelle paşa çorbasını içtik. Çay ikramını ise sıcak bir sohbet ile tamamladık.

İşletme sahibi Nevin Abla kaliteli servisi, güler güzlü karşılaması ve çay ikramı ile sizleri bekliyor. Ayrıca Nevin abla olmak üzere işletme çalışanlarına güler yüzlü karşılaması ve çay ikramları için teşekkür ederiz.

12.06.2022

Nihat Vural

Torut.com

 

 

Example HTML page
11 More posts in Projeler category
Recommended for you
Singeç Çermik kaplıcası Pertek Tunceli

Kaplıca günümüzde Tunceli ili Pertek ilçesi Hozat yolu on ikinci kilometre üzerinde bulunan singeç köprüsü...